پنجشنبه 1 اسفند 1398
  پیام معاون امور هنری به جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان بازگشت

  پیام معاون امور هنری به جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان

  توجه هنرمندان جوان به پیشینه هنر ایران و جریان های جهانی هنر

  معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیست و سومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان کشور پیام داد.

  به گزارش روابط عمومی دفتر هنرهای تجسمی، علی مرادخانی در آستانه برگزاری بیست و سومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان در پیامی نوشته است: تاریخ هنرهای تجسمی ایران ادوار درخشانی دارد و امروز نیز ظرفیت و استعداد نسل جستجو گر و پرشورهنرجویان جوان در رشته‌های مختلف هنرهای تجسمی می تواند آثار ارزشمندی تولید نماید و میراث گرانقدری باقی گذارد. جوانان هنرمند در کنار توجه به هنرهای ایرانی و پیشینه خود، نگاهی نیز به جریان‌های هنری جهان و رویدادهای بین‌المللی دارند که این ویژگی  زمینه رشد و تعالی هنر والای ایرانی را با زبان و بیان جهانی فراهم خواهد نمود.

  در ادامه این پیام آمده است: تعداد دانشجویان و فارغ التحصیلان هنرهای تجسمی، نمایشگاه‌ها و نگارخانه های متعدد و متنوع و حضور هنرمندان جوان در رویداد های ملی و بین المللی بیانگر ظرفیت قابل توجه هنرهای تجسمی است که با تامین شرایط و بسترهای مناسب از سوی نهادهای فرهنگی، هنری می‌تواند هنر معاصر ایران را با مشخصه های بومی و نوآوری با رویکرد معاصر به نمایش گذارد.

  معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه پیام خود به جشنواره تجسمی جوانان آورده است: استعدادیابی و نیازسنجی هنرجویان جوان از مسیر رویدادهایی مانند جشنواره های هنری انجام‌پذیر است  و جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان کشور با توجه به حضور جوانان از سراسر کشور این امکان را فراهم می‌نماید و دستاوردهای حاصل از آن می‌بایست در برنامه ریزی برای توسعه هنر ایرانی و حضور جهانی آن مورد بهره‌برداری قرار گیرد. همچنین این جشنواره بستری مناسب برای پیوند تجربه و دانش و نیز سوابق حرفه‌ای با آموخته های دانشگاهی و مراکز آموزشی در فضای کارگاهی است که در شناسایی استعداد و توانمندی هنرجویان جوان و در تعامل تعالی‌بخش با استادان قابل استفاده است.

  مرادخانی در پایان این پیام نوشته است: امید است جشنواره بیست و سوم نیز در استان کردستان که تجربه میزبانی رویدادهای هنری ملی و بین المللی را دارد و خود از استعدادهای هنری فراوان برخوردار است، کماکان به شایستگی و با آثار و برکات موردانتظار برگزار گردد.

  اینجانب از تلاش همکاران دفتر هنرهای تجسمی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان، ستاد جشنواره و به ویژه همراهی و مشارکت هنرمندان و استادان و حضور پر شور هنرمندان جوان تشکر می‌نمایم و از خداوند متعال توفیق همگان را در مسیر خدمت به پیشرفت و تعالی هنر ایرانی ـ اسلامی و هنرهای تجسمی کشور مسألت دارم. 

  بیست و سومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان کشور به دبیری رضوان صادق زاده عصر یکشنبه 14 شهریورماه در سنندج گشایش می یابد و از روز دوشنبه کارگاههای جشنواره در رشته های نقاشی، طراحی، خوشنویسی، نگارگری، حجم، عکاسی، تصویرسازی، ارتباط تصویرسازی و کاریکاتور آغاز می شود.

  بیست و سومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان کشور از سوی دفتر هنرهای تجسمی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان در سنندج برگزار می شود.

   

   
  تاریخ خبر:  1395/06/13